Przygotowanie do czwartej klasy

Przygotowanie do klasy czwartej to nie tylko nauka matematyki i języka polskiego. Konieczne jest  poczucie własnej wartości, samodzielność oraz radzenie sobie w różnych sytuacjach. Świetną okazją, aby to ćwiczyć jest wycieczka. Zorganizowana w taki sposób, aby dzieci poczuły się silne, sprawne i odpowiedzialne. Podczas nauki pływania kajakiem   zarówno dziewczynki, jak i chłopaki zmierzyli się sami- ze sobą. Trzeba było wykazać się odwagą, opanowaniem, cierpliwością i wytrwałością. I udało się! Wszystkie kajaki przepłynęły bezpiecznie kanał prowadzący do jeziora. Było wspaniale! Z niemałym zaskoczeniem dzieci obserwowały się nawzajem i podziwiały umiejętności i siłę swoich kolegów.
Wszyscy byli dumni i zadowoleni!
Na wycieczce doskonaliliśmy również umiejętności społeczne podczas wspólnych zabaw i zadań.
Uczniowie klasy 3c świetnie wywiązali się również z samodzielnej organizacji, pakowania bagażu oraz utrzymania porządku w pokojach. Wycieczka spełniła wszystkie  założone cele. Dzieci wróciły szczęśliwe i pełne wiary we własne możliwości i mogą śmiało wyruszać na otwarte wody czwartej klasy! Powodzenia!

Link do galerii zdjęć